Badania lekarskie informatyk

Seksuolog - pierwsze nastąpienie w jego gabinecie zazwyczaj prezentuje się stresogennym wydarzeniem, lecz odkładanie decyzji o wizycie może być tragiczne skutki. Wiele kobiet narzekających na zaburzenia połączone z byciem seksualnym czeka w momencie poradę u lekarze, częstokroć zwlekając spośród tym nawet wiele lat. Niestety istnieje wówczas praktyczne rozwiązanie, bowiem nie dość, że nie rozwiązuje problemu, obecne w smaku może stworzyć eskalację dysfunkcji. W dziedzinie seksuologii wybierają się zatem wszelkie aspekty skojarzone z płciowością kogoś w klasie fizycznej, ale omawiana dziedzina porusza również sprawy dotyczące ludzkiej duszy i emocjonalności. Seksuolodzy w wspaniałym mieście (takim jak Kraków) są dostępni praktycznie od ręki, wystarczy tylko zasięgnąć języka w wyszukiwarce. Zaburzenia funkcji seksualnych, obiekcje odnośnie własnej orientacji czy tożsamości fizycznej lub zmagania połączone spośród jej akceptacją ze strony środowiska społecznego, to najzwyklejsze zmartwienia pacjentów przedstawiających się do seksuologa. Dyskomfort powiązany z komplikacjami dotyczącymi życia intymnego miewa diametralny wpływ na naturalną egzystencję, a nie wolno bagatelizować niepokojących nas objawów.

Pomimo wszechobecności seksu w mediach, grupę ludzi nadal wstydzi się otwarcie rozmawiać na tematy powiązane z osobną seksualnością. Z tegoż sensu mnóstwo osób przechodzi w milczeniu z początku licznych kłamstw, przeinaczeń, stereotypów oraz błędnych przekonań dotyczących seksu i płciowości. Spotkanie z seksuologiem przejawia się więc możliwością do zmierzenia się z znanymi najbardziej trudnymi problemami oraz zapewnia ich innowacyjne rozwiązanie. Bez względu na podstawową specjalizację danego seksuologa (czy to psychiatra, ginekolog lub internista) przed inicjacyjną wizytą trzeba przygotować się psychicznie do udzielenia szczegółowego wywiadu. Jego pędem jest prawdopodobnie najbardziej kompletne zrozumienie przez lekarza martwiącego nas zagadnienia, uwzględniając przy tym wszelkie aspekty biologiczne, medyczne, psychologiczne i społeczne. Rzetelny seksuolog powinien zadawać pytania dotyczące stanu zdrowia, samopoczucia psychicznego, przeszłych i teraźniejszych związków intymnych, orientacji seksualnej i identyfikacji płciowej, rozwoju seksualnego, punktu spojrzenia na punkt seksu oraz dotychczasowych doświadczeń w obecnej sprawie.

Należy sobie uświadomić, że jako pacjent jesteś prawo oczekiwać od seksuologa przestrzegania Twoich praw seksualnych, czyli spodziewać się ze części lekarza: wyrozumiałości, życzliwego traktowania, kultury osobistej, bezstronności światopoglądowej, akceptacji głowie i tożsamości seksualnej, poszanowania granic intymności psychofizycznej oraz udzielenia dostępnych dla Ciebie informacji. Dalszym ciągiem diagnozy seksuologa następującym po wywiadzie będzie pytanie somatyczne stworzone przez lekarza z powierzchni pokrewnej (tj. ginekolog w sukcesu ślubnych bądź urolog w przypadku mężczyzn), aczkolwiek możliwe istnieje więcej badanie psychologiczne, polegające na uzupełnieniu odpowiedniego kwestionariusza lub testu. Seksuolog może i zasugerować skierowanie do działania badań biochemicznych i hormonalnych krwi, czyli pomiaru poziomu glukozy i cholesterolu albo progesteronu i estrogenu czy testosteronu. Musimy zdać sobie sprawę, iż pragnienia seksualne przylegają do grup potrzeb fizjologicznych, zaś ich zaspokojenie stanowi samym z niezbędnych elementów nadającym życiu sens.