Dlaczego raport dobowy z kasy fiskalnej jest tak wazny

Każdy właściciel kasy fiskalnej zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele obowiązków wiąże się z posiadaniem takiego urządzenia. Kasa fiskalna elzab jota e, czyli urządzenie pomagające w systematycznym rejestrowaniu sprzedaży oraz w rozliczaniu się z Urzędem Skarbowym. Pomaga ona również przedsiębiorcom w prowadzeniu ich działalności. Na czym może polegać taka pomoc?

Sprawdźmy to na przykładzie tak ważnego dokumentu, jakim jest raport dobowy.
Raporty dobowe z kasy fiskalnej to jedna z ważniejszych rzeczy, jakie sprawdzane są w razie kontroli. Urzędnicy mają prawo zażądać ich okazania, a na przedsiębiorcę nie posiadającego takich raportów-nałożyć wysoką grzywnę. Dlaczego raport dobowy jest tak ważny? Odpowiedź jest bardzo prosta-ten dokument to najlepsze podsumowanie całego dnia sprzedaży. Przedsiębiorca musi wykonać taki raport w dniu, w którym kończy sprzedaż. Ponieważ dnia następnego rozpoczyna on sprzedaż od nowa, raport taki nazywany jest też raportem zerującym. Ważną sprawą jest to, iż bez przygotowania takiego raportu będącego podsumowaniem dnia sprzedaży nie można rozpoczynać sprzedaży dnia następnego. Teoretycznie jest to dla sprzedawców spore utrudnienie, warto jednak spojrzeć na korzyści, jakie wynikają z konieczności sporządzania i przechowywania raportów dobowych z kasy fiskalnej. Są one przecież cennym źródłem wielu ważnych informacji nie tylko dla kontrolerów z Urzędu Skarbowego, ale i dla sprzedawcy. Analiza takich raportów może przecież pomóc w odpowiedzi na pytania związane z tym, jakie towary sprzedają się najlepiej oraz w jakich dniach lub godzinach można liczyć na największe obroty. Są to bardzo ważne informacje dla tych przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać swą działalność lub przyciągać klientów nowymi ofertami. Jeśli mają być one kuszące dla klientów,warto poznać ich nawyki oraz preferencje. Im szersza wiedza na ten temat, tym skuteczniejsza staje się walka o klienta. Niepozorny raport dobowy może się zatem okazać cennym wsparciem dla każdego przedsiębiorcy, który stara się maksymalnie korzystać z tych źródeł informacji, których dostarczają mu kasy fiskalne.
To, w jaki sposób raport dobowy zostanie wykorzystany przez przedsiębiorcę, ma zatem spory wpływ na to, jak użytecznym dokumentem stanie się taki raport. Sporo zależy tu od kreatywności sprzedawców, którzy-niestety-zbyt często ograniczają się do sporządzania takich raportów tylko i wyłącznie z myślą o ewentualnej kontroli.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl