Dlaczego systemy odpylajace sa takie wazne

Na funkcjonowanie naszego organizmu ma wpływ bardzo wiele czynników, między innymi to, co do niego wprowadzamy, i w jakiej postaci oraz przez jak długi czas. Jeśli doraźnie wejdziemy na kilka minut do tartaku, w którym aż gęsto jest od pyłów z obrabianego drewna, prawdopodobnie wystarczy nam później przedmuchać noc, by pozbyć się osadzonego wewnątrz kurzu i pyłów.

Jednak jeśli będziemy pracować w takich warunkach bez żadnego zabezpieczenia i systemu wentylacji przez dłuższy czas, to nie spodziewajmy się dobrych wyników badań podczas rutynowej kontroli u lekarza. Mogą się nam pojawić różne reakcje alergiczne oraz reakcje ze strony układu oddechowego, które ciężko będzie wyleczyć, szczególnie gdy warunki naszej pracy pozostaną niezmienione.

To do pracodawcy należy obowiązek zapewnienia nam stanowiska pracy suchego, ciepłego i czystego, o ile oczywiście możliwości na to pozwalają. Dziś aby pozbyć się zanieczyszczeń w powietrzu wystarczy zamontować system odpylający, który w mechaniczny sposób filtruje stałe cząsteczki suche z powietrza, zapobiegając ich dostawaniu się do naszego organizmu. Należy jednak uważać na firmy oferujące odpylanie w podejrzanie niskich cenach. Ważne jest to, by zamotować systemy odpylające zgodne z dyrektywą Atex (dedusting systems in atex), ponieważ tylko w ten sposób zabezpieczamy się przed kontrolą ze strony sanepidu lub inspekcji pracy. Wszystkie urządzenia, które instalujemy w swoim przedsiębiorstwie produkcyjnym muszą być zgodne z odpowiednimi rozporządzeniami, które stwierdzają, że taki system nadaje się do użytku. Autoryzowana firma montuje profesjonalne systemy odpylające, które są zgodne z wszelkimi wymaganiami dotyczącymi jakości, bezpieczeństwa oraz higieny pracy. Dodatkowo, firma zajmuje się profesjonalnym doradztwem w zakresie wyboru systemu odpylającego, jego montażem i serwisowaniem. To ważne, by wybrać dobrego wykonawcę dla instalacji systemu do filtrowania powietrza. Dzięki temu zakupimy urządzenia, które będą pracowały dla nas wydajnie, a jednocześnie oszczędnie i skutecznie.