Drukarka fiskalna jaki symbol kst

Drukarki fiskalne często mylone są z kasami fiskalnymi, przecież w rzeczywistości są to dwa nowe urządzenia o różnych możliwościach. Drukarki finansowe to dużo rozbudowane kasy fiskalne. W przypadku kas do robienia sprzedaży przydatna jest kasa i sprzedawca, a jeżeli chcemy używać drukarek fiskalnych obowiązkowo występować musi komputer i specjalne oprogramowanie.

Takie drukarki powszechnie użytkowane są w miejscach gdzie bazy wyników są bardzo niebezpieczne, rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Pomagają one, oczywiście jak kasy, drukowanie paragonów fiskalnych oraz prowadzenie sprzedaży. Lecz są konkretne zalety drukarki fiskalnej, które ukazują przewagę ich nad kasami fiskalnymi. Jedną z tych zalet stanowi możliwość kontrolowanie stanu magazynowego produktów, jakie posiadamy w ofercie. Istnieje ostatnie udogodnienie, dzięki któremu można zapobiec sytuacji, w której w składzie zabraknie jakiegoś produktu. Także do takich systemów można wprowadzić promocje. Nie jedynie zwykłe obniżki cen, ale możliwość sprzedaży wielu produktów w pakiecie w niższej cenie. Prosto z takich drukarek można wykonać wydruk paragonów, a także fakturę VAT.

Do sprzedaży trafiły także drukarki fiskalne z możliwością bycia kopii elektronicznej paragonów. Sprzedawcy mają obowiązek przechowywać paragony przez 5 lat, co w sukcesie kas fiskalnych czy niektórych modeli drukarek fiskalnych ogranicza się z przechowywaniem wydrukowanych paragonów przez wszystek ten moment. Rozwiązanie wprowadzane w tym fakcie kładzie się na dwóch rolkach paragonu, gdzie w momencie drukowania, drukowane są dwa paragony jednocześnie. Wprowadzenie elektronicznej kopii umożliwia bardzo wygodniejszą archiwizacje sprzedaży.

Ogromniejsze szanse drukarek fiskalnych łączą się z piękniejszą wartością ich zakupu. Obsługa ich istnieje dużo skomplikowana i wymagająca ze względu na określone oprogramowanie, obowiązkowy komputer. Wyżej wymienione argumenty mogą być nieatrakcyjne dla niewielkich przedsiębiorstw albo po prostu nieopłacalne, ale każdy sam podejmuję decyzje co wybiera.