Drukarka fiskalna laptop

We każdych sklepach, także internetowych, ale więcej w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, lekarskich oraz własnych pojawiły się kasy fiskalne. I choć mężczyźni nie zawsze pamiętają, żeby zabierać ze sobą paragony wydawane przez usługodawcę czy kasjera w interesie, to właśnie oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla nabywcy i możliwość drukowania paragonu dla właściciela kasy. Jednocześnie to użytkownik kasy ustala, czy paragony służące do zestawień z fiskusem, planują być wydawane na profesjonalnej rolce w grupie papierowej, lub że winnym stanowić jedynie przeznaczane na cyfrowym nośniku.

W wypadku klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej jest po jego części. Część klientów skarży się, że paragon nie stanowi im do niczego potrzebny, iż to drugi papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej jednak za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może dać mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe kierują swoich pracowników do sklepów, na stoiska w środowiskach handlowych czy do celów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Dobra jest sytuacja, gdy klientowi został wydrukowany paragon, i użytkownik go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się widzieć w konkretnym miejscu, a klient zdoła już rozwiązań ze sklepu, to zbyt pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, jaki że zostać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia odbierania przez klientów paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została otwarta Loteria Paragonowa, w której potrafi otrzymać udział każdy użytkownik paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup materiału albo usługi na ilość przekraczającą 10 zł, może swój paragon zobaczyć na części loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając ilość i datę zakupu. Ideą imprez jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w miesiącu. Raz na kwartał poprawia się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do ostatniej chwili przez fryzjerów i kosmetyczki oraz właśnie przez gabinety medyczne i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.