Garderoba hajdi

Nadchodzi oczekiwana od tradycyjna wiosna. Więc nie tylko możliwość na zdjęcie kilku zbędnych kilogramów, ale i na zmianę swoich nawyków żywieniowych. Cieplejsza aura skłania nas bowiem do usunięcia ciężkostrawnej diety opartej na mięsie i nabiale i skorzystania ze zdrowia, które proponują nam sałatki.

WitaminySałatki są dużą bombę witaminową. Służą nam one ludziach elementów koniecznych do normalnego działania organizmu. Polacy zawsze zawsze są chęć do chętniejszego sięgania po artykuły pochodzenia zwierzęcego. Dlatego tak wiele wśród naszych rodaków schorzeń układu krążenia. Choroba wieńcowa, miażdżyca i nadciśnienie są jeszcze jedną z istotnych przyczyn zgonów w podeszłym wieku. Częstsze jedzenie sałatek i minimalizacja produktów pochodzenia zwierzęcego zmniejszają ryzyko wysoko wymienionych schorzeń.

oprogramowanie-krk.pl program gastro szefProgram GASTRO SZEF Polkas Kraków

LekkostrawnośćWarzywa są o moc bardziej delikatne niż ciało i nabiał. Mniej trwają w stosunku pokarmowym, dzięki czemu po ich użytkowaniu czujemy się lepiej. Warzywa posiadają odczyn zasadowy w przeciwieństwie do produktów mięsnych. Dzięki owemu nie przynoszą one kłopotów ze zgagą i nadkwasotą. Dieta oparta na spożywaniu sałatek jest wówczas praktyczniejsza i łagodniejsza dla swego planu pokarmowego.

Łatwość przygotowaniaPrzygotowywanie sałatek wcale nie jest ciężkie, szczególnie, jeżeli dysponujemy wystarczającym sprzętem. Szatkownica do warzyw elektryczna sprawi, że wyprodukujemy je wyjątkowo szybko. Wystarczy jedynie wybrać warzywa, z jakich chcemy osiągnąć sałatkę, poszatkować je przy pomocy maszyny, wymieszać i skropić sokiem z cytryny. W ciągu paru sekund jesteśmy mądry i pożywny posiłek.

KalorycznośćZanim nadejdą słoneczne i słoneczne dni, warto zrzucić nieco tkanki tłuszczowej nagromadzonej podczas zimy. Najskuteczniejszym sposobem, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę, jest wrażenie na dietę opartą na warzywach i sałatkach. Szybko przekonasz się, że potrafi być ona o moc lepsza z tradycyjnych polskich problemów i schabowych. Co dobrze, żeby przygotować pyszną sałatkę, nie potrzeba być mistrzem kuchni. Wystarczy wyobraźnia i wyobraźnia. To zaledwie od nas zależy, z których składników stworzymy własną piękną i praktyczną sałatkę.