Ile czasu przed planowana ciaza brac kwas foliowy

W terminie, kiedy staramy się z swym przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest nieznośnym liczeniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i skończyły go, aby jak łatwo powiadomić rodzinę i partnerów o rychłym powiększeniu się rodziny. Ale często sprowadza się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie stanowimy w ciąży. Nie załamujmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na jedno zasadzie działają testy ciążowe wygodne w aptece. Ich postępowanie jest bowiem bardzo łatwe. Polega na wykryciu hormony HCG (robionego w przypadku wydarzenia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo ubogie w eksploatacji i również bardzo delikatne, dlatego należy je stosować razem w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może dotyczyć z niewielu czynników:

przeterminowanie – tak jedno jak jakichś nowych artykułów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych oraz nie należy stosować po upływie terminu ważności. Wtedy skoro jego funkcje potrafią stanowić zaburzone, a zysk będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – pomysł na skutek testu ciążowego nie chociaż jego odpowiednie działanie i odczekany czas z momentu ewentualnego zapłodnienia. Kluczowe są i choroby kobiety, podejmowane przez nią środki i wiek. Tak dlatego, osoby z chorobą nerek, przekwitające i stosujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w jakości powinny raczej zgłosić się do lekarza, ponieważ w ich sukcesu test może dochodzić ciążę, do jakiej tak faktycznie nie doszło,mikroporonienie – czasem zdarza się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego spowodowaniu, wyszedł ujemny. Że zatem świadczyć, że zaszło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do specjalisty, ponieważ zapewne istniejesz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najzwyklejsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich testom będzie można wykryć ciążę już w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie pewny ważny element: HCG jest najwcześniej wykrywalne w naturze, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, aby być poważniejszą swobodę.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że znajdują w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy wspominać o tym, że w żadnym wypadku nie są nieomylne i dla większej swobodzie należy udać się do specjalisty i stworzyć dodatkowe badania. Chociaż w razie pomyłek, najczęściej daje się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie oraz na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą dotrzeć w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.