Jak korzystac z woreczkow prozniowych

Woreczki strunowe mają wiele zastosowań w różnych branżach, dlatego cieszą się tak dużą popularnością i znajdują się w niemal każdym domu. Zapewniają świeżość żywności, higieniczne przechowywanie i zabezpieczają produkty przed działaniem czynników zewnętrznych.

kasy fiskalne elzabElzab Mini E - kasy fisklane Polkas Kraków

Każda perfekcyjna pani domu doskonale zna woreczki próżniowe, gdyż mają one wiele zastosowań i przydają się przy wielu domowych czynnościach. Po pierwsze, takie woreczki służą do przechowywania żywności. Są trwałe i odporne na uszkodzenia, dzięki czemu na długo zachowują świeżość żywności. Woreczki strunowe pozwalają na proste i szybkie zamknięcie zawartości, dzięki czemu nie dostaną się do niej ewentualne zanieczyszczenia, czy powietrze, które może przyspieszać psucie się produktów żywnościowych. Woreczki sprawdzają się idealnie do przechowywania produktów sypkich, takich jak kasze, ryże, suszone zioła czy herbaty liściaste.

Żywność zapakowana w woreczek próżniowy zachowuje swój zapach, który nie wydostaje się na zewnątrz. Wkładając napoczęte warzywa i owoce warto uchronić ich zapach i smak przez włożenie do małego woreczka. Dzięki przezroczystości folii, od razu wiadomo, co znajduje się w środku.

Jeśli woreczki wykorzystywane są do mrożenia żywności, warto napisać na folii, co znajduje się w środku. Ułatwi to szybkie znalezienie konkretnego produktu po tygodniach mrożenia, kiedy ciężko jest ocenić, co znajduje się w woreczku (mrożona żywność często wygląda podobnie, np. mrożone zioła, czy mrożone pierogi, gdy nie wiemy, jakie mają nadzienie). Z woreczków próżniowych bardzo łatwo jest wyjąć mrożonkę, ponieważ folia nie rozrywa się i nie przymarza do żywności, jak w przypadku zwykłych foliowych woreczków.

Woreczki próżniowe znalazły także zastosowanie w sztuce kulinarnej. Można w nich gotować, parzyć czy panierować, dlatego każdy kucharz-amator powinien mieć w swojej kuchni zestaw woreczków dobrej jakości (i w różnych rozmiarach).

Woreczki zamykane strunowo znalazły swoje zastosowanie także w innych branżach. W życiu codziennym przydają się jako bezpieczne opakowanie, gdy np. nie chcemy by jakaż rzecz uległa zamoczeniu. Komplet woreczków jest także nieodłącznym gadżetem osób podróżujących – przed wejściem na pokład samolotu należy bezpiecznie opakować wszystkie płyny (kosmetyki, leki itp.), do czego świetnie nadają się te same woreczki, które używamy w kuchni.

Ogromną zaletą worków próżniowych jest ich niska cena i możliwość kilkukrotnego wykorzystania tej samej sztuki. W celu ponownego użycia torebkę należy dokładnie umyć. Na opakowaniu powinna się znaleźć informacja, czy torebki można myć w zmywarce.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl