Jakie sa rodzaje odpylaczy przemyslowych

Decydując się na zakup odpylaczy przemysłowych, warto wiedzieć, że jest kilka rodzajów takich właśnie odpylaczy. Pierwszym rodzajem odpylaczy przemysłowych są komory osadcze. Są to odpylacze grawitacyjne. Cząstki pyłu, które wpadają do wnętrza takiego odpylacza, pod wpływem siły grawitacyjnej opadają na samo dno odpylacza, a oczyszczone gaz, który jest lżejszy swobodnie jest wypuszczany górną częścią takiego odpylacza. Ważną zaletą tego typu odpylaczy jest możliwość odpylania pyłów gorących.


Kolejnym rodzajem odpylaczy przemysłowych są odpylacze inercyjne. Charakteryzują się one tym, że urządzenia takie są proste w obsłudze i mają bardzo uproszczoną budowę. Jednak należy pamiętać o tym, że ich skuteczność nie jest duża. Dlatego w większych zakładach produkcyjnych się one nie sprawdzają.
Innym rodzajem są odpylacze filtracyjne. Odpylacze filtracyjne w ten sposób działają, że zanieczyszczony gaz jest przeprowadzany przez odpowiednie tkaniny. W ten sposób zanieczyszczenia zostają na tkaninach, a oczyszczony gaz przepływa dalej. Odpylacze takie charakteryzują się bardzo dużą skutecznością. Dlatego też sprawdzają się w większych zakładach produkcyjnych.
Warto pamiętać o tym, że odpylanie przemysłowe (z ang. dust extraction) jest potrzebne w każdym zakładzie pracy, w którym emitowane są jakieś zanieczyszczenia powietrza. Warto jednak pamiętać o tym, że takich odpylaczy przemysłowych jest bardzo dużo i powinniśmy dostosować swój odpylacz do rodzaj pracy wykonywanej w zakładzie. Należy więc poczytać o odpowiednich parametrach takich odpylaczy, aby ostatecznie móc jak najlepiej zadecydować, na jaki powinniśmy się zdecydować. Rodzaje odpylaczy różnią się przede wszystkim od siebie skutecznością oczyszczania. Dlatego też, te odpylacze, które są nieco droższe z pewnością będą o wiele bardziej skuteczne. Ważna jest również firma odpylaczy przemysłowych. Warto korzystać ze sprawdzonych firm, które posiadają pozytywne opinie. W ten sposób z pewnością nie zawiedziemy się na zakupionym przez nas odpylaczu przemysłowym.