Kasy fiskalne lukow

Urządzenia fiskalne mają zbyt zadanie rejestrować sprzedaż detaliczną na kasie fiskalnej. Polega toż na wpisaniu do pamięci kasy fiskalnej najważniejszych ze powodów podatkowych wiedz o obrotach. W pamięci modułu fiskalnego kryją się więc kopie wszystkich stworzonych przez sprzedawcę raportów rozliczeniowych.

 

Wydruk niefiskalny z kasy
Urządzania fiskalne potrafią sporządzać raporty różnorodnych operacji, które są związane z prowadzeniem sprzedaży detalicznej. Bardzo zaawansowane technologicznie modele kas fiskalnych oferują szeroko rozbudowany zestaw raportów, który umożliwia wgląd w różnorakie obszary działalności przedsiębiorstwa. Analiza wprowadzonych w raportach danych umożliwia niejednokrotnie zwiększenie skuteczności sprzedaży. Dodatkowo zezwala na pozbycie się ukrytych nieprawidłowości – warto wtedy używać tą formę kontroli.

Co potrafią nowe urządzenia?
Najnowocześniejsze urządzenia fiskalne, jakie są bardziej zaawansowane mogą dokonać następujące raporty:

 

rozliczenia kasjerów, komponując się z kilku raportów: raport godzinowy, rozliczenie kasjera, wszystkich kasjerów, waluta w sumie; raporty kasowe, między innymi: raport szczegółowy sprzedaży towarów, statystyka sprzedaży towarów, raport towarów, raport grup towarowych, stan kasy, raport zmianowy, raport transakcji, które stały odroczone, cennik, raport funkcji operatora, raport dotyczący zwróconych opakowań; raporty magazynowe, czyli: raport o brakach PLU, raport o brakach w opakowaniach, raport magazynu PLU, raport magazynu dotyczący opakowań, raporty związane z stronami telefonicznymi, chociażby potwierdzenie zasilenia konta, oraz wiele różnych raportów.

Drinku z obowiązujących fiskalnych raportów jest tzw. raport dobowy, jaki pragnie być budowany każdego dnia po wyjściu sprzedaży oraz jaki korzysta wiedze, jakie są podstawą do rozliczenia podatków z Tytułem Skarbowym. W okresie wykonywania raportu do pamięci fiskalnej kasy jest zapisany zwrot z całego dnia ewidencjonowania sprzedaży, a konkretnie – z okresu, który minął z ostatniego raportu dobowego. Każdy raport dobowy jest nazywany raportem zerującym.