Krajalnica czerwona

Firma Ma-Ga jest profesjonalną krajalnicę żywności o oznaczeniu 612p. Krajalnica ta dana jest do cięcia zarówno miękkich jak również nieświeżych produktów. Plastry żywności będące efektem krojenia mogą stanowić sporą grubość do 28 milimetrów. Urządzenie zbudowane jest z środków zapewniających utrzymanie najwyższych standardów czystości. Związek z żywnością mają będące części: stół podawczy, pokrywa noża, nóż krojący i prowadnica plastra.

Wszystkie powyższe podzespoły wykonane zostały ze stali nierdzewnej. Pozostałe elementy wyposażenia są stworzone z eloksalowanego aluminium. Urządzenie zasilane jest typowym napięciem sieciowym 230V prądu przemiennego i pobiera 0,25 kW mocy. Waga krajalnicy wynosi 39 kilogramów, natomiast jej rozmiary wszystkie to 63,5 na 50 na 49,9 centymetra.

Krajalnica maga 612p wykorzystuje system krojenia grawitacyjnego, co eliminuje potrzebę dociskania żywności podczas procesu krojenia. Możliwość krojenia żywności do samego końca bez pozostawiania resztek jest wręczony dzięki zastosowaniu specjalnej płytki dociskowej. Krajalnica urządzona jest w ciąg zabezpieczeń. Napęd silnika wykonywany jest poprzez organizm styczników i przekaźników sterowanych przyciskami START/STOP, dzięki czemu wyeliminowana została możliwość samoczynnego włączenia się urządzenia po chwilowym zaniku napięcia. Zastosowano też blokadę, która ułatwia zdjęcie stołu podawczego tylko wtedy, gdy pokrętło regulacji grubości plastra dostaje się w ról zerowej.

Krajalnicę Ma-Ga 612p chodzi po każdorazowym użyciu dokładnie oczyścić z dodatkowych resztek żywności. Ułatwia to swój system demontażu poszczególnych części, jaki nie wymaga stosowania żadnych narzędzi. Aby uniknąć przypadkowych skaleczeń podczas procesu czyszczenia, ostrze noża tnącego zostało i zabezpieczone specjalną osłoną.