Mity zwiazane z ciaza

Większość pań z niecierpliwością wyczekuje momentu, gdy będą potrafiły wraz ze znajomym partnerem powiększyć rodzinę o niskiego obywatela. Część kobiet spogląda ale z strachem na ostatni konieczny stan ich działania, pamiętając fakty i mity o ciąży, które słyszały przez wszystkie własne działanie. W obecnym artykule postaramy się przedstawić fakty i mity o ciąży, aby raz na zawsze rozwiać wszystkie wątpliwości i obawy przyszłych mam.

Nie wieszaj firanek ani zasłon – PRAWDA. Chociaż idzie to zupełnie irracjonalnie, stanowi zatem norma. Lekarze przyznają, że duże trzymanie rąk w głowie może sprawić nie jedynie do powstawania zaburzeń równowagi i trudnych upadków oraz omdleń, ale także do naciągnięcia więzadeł, na których rozwiązana jest macica, co powodować może do odpowiednich zagrożeń ciąży.
Nie obrazę się, bo dziecko będzie smutne i marudne – PRAWDA. Hormony stresu, które w czasie woli są wydzielane przez system kobiety, przenikają i do ciała dziecka. A w okresie ciąży trzeba starać się tymże niezwykle myśleć o swój nastrój, starać się nie denerwować także w moc możliwości sugerować się domowym, relaksacyjnym zabiegom, takim kiedy na przykład czytanie ulubionej książki. Wtedy hormony szczęścia dadzą się też dziecku dodatkowo w konsekwencji będzie ono lepsze.
Nie noś łańcuszka, żeby dziecko nie owinęło się pępowiną – FAŁSZ. Zjawisko okręcenia się dziecka w pępowinę jest zrobione wieloma czynnikami, między innymi dużą aktywnością nienarodzonego dziecka w łonie matki. Jednak noszenie biżuterii nie narzeka na obecne żadnego wpływu.
Nie sprawiaj wyprawki przed urodzeniem – FAŁSZ. To właśnie i wyłącznie zabobon, w smaku bardzo trudny, ponieważ zakupienie wszystkich niezbędnych artykułów dla innego mieszkańca będzie wysokim odciążeniem dla przyszłych rodziców, którzy zmęczeni porodem i ciekawostkami powiązanymi z przyjęciem nowego członka grupy mogą zwykle w świecie nie brać na aktualne czasu. Co bardzo, bardzo ważne jest wypranie ubranek dziecka przed założeniem ich po raz pierwszy, aby substancje, którymi ciuszki są nasączone, nie spowodowały uczulenia wrażliwej skóry noworodka. Dlatego zakupienie wyprawki przed narodzinami potomka pewno żyć bezpośrednio postrzegane jako czynnik niezbędny. Jedynym ograniczeniem że istnieć jedynie nieznajomość płci dziecka.
Nie siadaj tyłem do kierunku jazdy, bo dziecko ułoży się pośladkowo – FAŁSZ. To przesąd taki sam, gdy w przypadku łańcuszka na szyi w porządku ciąży. Dziecko może złożyć się pośladkowo w dowolnej chwili, bawet już w czasie porodu zaś toż bez wielkiej przyczyny. Natomiast na pewno uwagą nie będzie lądowanie w autobusie lub tramwaju tyłem do punktu jazdy.