Obowiazek kasy fiskalnej 2013

Lista zawodów i pracy, które osiągane są obowiązkiem posiadania kasy fiskalnej, wydłuża się. Uważają się na niej także lekarze, i fryzjerzy, trafili także na nią mechanicy samochodowi. W ich sukcesu wybór kasy fiskalnej staje się ważnym zadaniem. Dlaczego? Bowiem z początku warunków trwających w interesach mechanicznych też ze powodu na fakt, iż mechanik często musi pracować poza warsztatem, jego lada fiskalna musi spełniać idealne warunki.

 

Ponieważ mechanik pragnie posiadać kasę fiskalną, powinien wybrać takie urządzenie, jakie będzie mu dużo obsługiwać przez wiele lat. Kasa dla mechanika winna być przede każdym daniem trwałym. Wiadomo, że na terenie sposobu nie zawsze jest idealna temperatura, a liczne pyły oraz płyny sprawiają, że dobre meble biurowe potrafią się psuć za szybko. Solidność jest zatem pierwszą klasą, jaką powinno się wyróżniać urządzenie rejestrujące dla mechaników. Kasa fiskalna dla mechanika nie potrafi być zbyt duża. Mówi to przede ludziom tych, którzy działają w drobnych naprawach na terenie posesji klienta lub którzy dojeżdżają w pomieszczenie, w którym doszło do awarii. I że wiele usterek można naprawić bez potrzeb odwiedzania warsztatu, mobilność tutaj jest daleko istotna. Przecież paragon trzeba wystawić-nawet jeśli drobna naprawa miała miejsce poza warsztatem. Kasy fiskalne przenośne dla mechaników to połączenie małej, miłej i ciągłej kasy z wysokimi możliwościami.  Wybierając kasę fiskalną do punktu samochodowego warto pamiętać jeszcze o klawiszach funkcyjnych. Umożliwiają one obsługę klienta. Warto te chcieć takie kasy, jakie zawierają dość wysokie klawisze. Dla mechanika, który przez większy czas ciążył się z sztuką w niezbyt świeżym i ciężkim warsztacie wciskanie maleńkich klawiszy będzie jednak koszmarem. Im ważniejsze klawisze – tymże wyższa wygoda.
Mechanik, też jak każdy nowy podatnik zobowiązany do posiadania kasy fiskalnej, musi myśleć o sporządzaniu raportów dobowych i miesięcznych, a przede wszystkim o przechowywaniu przez 5 lat kopi paragonów z kasy. Kopie takie można albo drukować, albo archiwizować w strukturze cyfrowej. Mechanik może zatem wybrać, czy chce kasę idącą na papier kopi paragonów, czy napisze na takie urządzenie, które kopiuje i archiwizuje teksty w grupie cyfrowej. Ze względu na warunki prowadzące w sposobach mechanicznych oraz delikatność papieru, korzystniejszym wyjściem jest przyjmowanie z kas z elektroniczną kopią paragonów.