Obowiazek kasy fiskalnej w 2014

https://www.grupa-wolff.eu/kontakt/Biuro inżynierskie Kraków - Kontakt / GRUPA-WOLFF

Razem z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej ma jakikolwiek przedsiębiorca, który realizuje usługi czy dokonuje transakcji na myśl osób finansowych i rolników pokrywających się na platformie ryczałtu. Do tyłu 2016 roku podatnicy mogą jeszcze czerpać z niektórych przywilejów podatkowych, bez potrzeby nabywania kas fiskalnych.

 

Jak nie ma obowiązku posiadania kasy.
Jednym z przepisów, który obowiązuje do celu 2016 roku, jest przepis mówiący o tym, że przedsiębiorca, którego roczne zakupy w starym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma obowiązku rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W przypadku firm, które rozpoczęły kampania w sezonie trwania roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do grupy miesięcy prowadzenia akcje w poszczególnym roku.

Kasa fiskalna – kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży.
W latach 2015 – 2016 w katalogu przedsiębiorstw, jakie potrzebują robić paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, specjaliści i lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy lub firmy gastronomiczne, jakie nie realizują naszych usług w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy są obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy finansowe w stylu natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których działa limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą dostać kasę fiskalną w czasu 2 miesięcy po przejściu tego kredytu. Ten jedyny cel w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, którzy oferują bilety na kursy pasażerskie z możliwością spłacenia ich w tamten forma niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy rozliczali się na platformie faktur za wykonane usługi na sprawę osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili dużo niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wielkości obrotów ustawodawca stworzył i katalog produktów, których sprzedaż bezwzględnie pragnie być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, części do silników i jednych silników, przyczep i naczep, sprzętu fotograficznego, materiałów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.