Ochrona przeciwpozarowa i przeciwwybuchowa

Przestrzenie takie jak fabryki środków chemicznych, stacje benzynowe, lotniska czy stocznie, są miejscami zagrożonymi wybuchem. Istnieje oczywiście ze powodu na groźne mieszaniny substancji w formie gazowej czy parowej albo mgielnej. Pożar i eksplozja może wydarzyć się na zysk działania łuku elektrycznego lub iskry.

http://www.comarch-polkas.pl/oferta/oprogramowanie-dla-malych-firm/Oprogramowanie dla małych firm - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

 

Nie trudno się domyślić jak duże straty materialne przynosi takie zdarzenie, lecz oczywiście zagrożone jest ponad życie i zdrowie ludzi, którzy oglądali się w dziedzinie w okresie wybuchu. Ponieważ właśnie ogromne znaczenie ma skuteczna ochrona przeciwwybuchowa wykorzystywana na takich obszarach (explosion protection).

Obudowy do komponentów elektrycznych.

Rozwiązania dla przemysłu, które eliminują zagrożenie to obudowy dla komponentów elektrycznych. Ich zastosowania chcą nie tylko względy bezpieczeństwa, a też przepisy. Obudowy proste w sprzedaży są oferowane klientom w rozmiarach standardowych, ale ważna także zamówić produkty niestandardowe. Obudowy potrafią być zrealizowane ze stali, poliestru lub aluminium. Produkty stalowe mogą stanowić spowodowane zarówno ze byliśmy nierdzewnej, jak i pomalowane farbą proszkową. Dzięki temuż mocna dostosować ich stan również do estetyki pomieszczenia. Dla bardziej trudnego środowiska dedykowane są obudowy poliestrowe. Wykonane są z materiału wzmacnianego włóknem szklanym z dodatkiem grafitu. Dzięki temu części, mogące doprowadzić do początku nie wiążą się nie ich wielkości. Detale z aluminium prezentują się lekkością. Potrafią być wydawane jako puste lub wyposażone w segmenty. Wybierając artykuły do strefy zagrożonej wybuchem, warto kształcić się przede całym ich doskonałą wartością oraz należy uważnie sprawdzić, czy są wszystkie dokumenty i certyfikaty, których pragną przepisy.