Oswietlenie awaryjne toalety

Systemy oświetlenia awaryjnego są niezwykle charakterystyczną kwestię w sektorze. W halach produkcyjnych, gdzie pracownicy obsługują maszyny będące dostępne części ruchome, w sukcesie nagłego braku oświetlenia mogą oni zostać trwale okaleczeni, a nawet że stać zagrożone ich trwanie. W punkcie utraty zasilania elektrycznego, urządzenia co prawda przestaną działać, ale silniki rozpędzone do szerokich obrotów zakończą się dopiero po kilku sekundach od przerwania wpływu prądu.

Nawet w obecnych instytucjach, gdzie zastosowano systemy automatycznie hamujące pracę ruchomych elementów po odłączeniu napięcia, ich zachowanie niemal zupełnie nie jest natychmiastowe. Aby uniknąć takim zdarzeniom należy używać systemy oświetlenia awaryjnego. Dają się one na inne rodzaje, ale zadaniem każdego z nich stanowi utrzymanie oświetlenia pomieszczeń przez pewien czas po zaniku zasilania. Dzięki temu goście mogą bezpiecznie zatrzymać maszyny, oraz w razie towarzyszącego pożaru - łatwo opuścić budynek.

Najpopularniejszym sposobem oświetlenia awaryjnego, stosownego nie tylko w przemyśle lecz również w lokalach mieszkalnych, są specjalne oprawy oświetleniowe. Oprawwa oświetlnia awaryjnego posiada wbudowany mały akumulator, który magazynuje energię elektryczną w okresie normalnej pracy instalacji. W czasie nagłego zaniku napięcia, specjalny układ elektroniczny przełącza zasilanie oprawy na energię z akumulatora. Do czasu wybrania się baterii światło jest włączone. System opraw jest niestety pewne cechy, którymi jest branie małych akumulatorów, starczających na zaledwie kilkadziesiąt, i czasem tylko kilkanaście minut działania oświetlenia.

http://www.comarch-polkas.pl/oferta/oprogramowanie-erp/

Własny system teoretyczny do wprowadzania w sektorze polega na wygospodarowaniu dodatkowego pomieszczenia, gdzie zostają zainstalowane duże akumulatory i kształty sterujące. Można jeszcze użyć generatora, dzięki czemu nie tylko oświetlenie awaryjne będzie mogło pracować wiele godzin, ale energię będzie ważna też dostarczyć do pozostałych urządzeń, na przykład komputerów czy niektórych maszyn.