Pakowanie prozniowe cena

rozdrabniacz do mięsaWilk rozdrabniacz do mielenia mięsa FW-N 22/82 - Polkas

Choć pakowanie próżniowe najczęściej stosowane jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to jeszcze częściej i klienci indywidualni poszukują urządzeń, które uznają im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i akcesoria do pakowania zaliczane są też do ich potrzeb, pozwalając na opakowanie odpowiednio mniejszych porcji żywności.

Domowe narzędzie do pakowania próżniowego żywności może używać specjalne woreczki do próżniowego przechowywania lub same wykorzystuje pojemniki próżniowe zrobione z plastiku. W wypadku pojemników najczęściej zatrudniane są specjalne pompki ręczne, które powodują na odessanie zbędnego powietrza z zasobnika i umożliwiają jego hermetyczne zamknięcie. Odpowiedni sposób działania można użyć do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Wynoszą one najczęściej uniwersalny rozmiar, dlatego można je zwracać zarówno do zamykania butelek z winem, kiedy oraz do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zakończeniu próżniowym wino pewno żyć przechowywane nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co dużo przez 2-3 dni.

Do własnego użytku mogą istnieć więcej dostosowane urządzenia typu multivac, idące na przechowywanie żywności w oddzielnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej trwanie przechowywania - w relacje od typu produktu także od miejsca, gdzie będzie on noszony (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania rozciąga się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa lub herbata, żywność przetworzoną, ale też warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso pewno żyć zapisywane w zamrażarce w dość niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z zastosowaniem woreczków jest fakt, iż nie interesują one za wysokiej przestrzeni.