Pierwsze miesiace 1 wojny swiatowej

Dla dużo z nas kawa jest nieodłącznym napojem w układzie dnia. Mamy różne preferencje. Niektóre z nas lubią tak zwaną kawę z mlekiem, inne espresso, też inne kawę parzoną. Lubimy kawę z cukrem lub bez, z ekspresu lub rozpuszczalną. Przecież w punkcie wejścia w ciążę, jesteśmy w bycie podjąć wszystkie możliwe kroki, by nasze dziecko było kiedy najzdrowsze. Dlatego te szukamy w necie danych o tym, co wolno, oraz czego nie kobiecie w ciąży, z niepokojem starając się znaleźć informację, czy będziemy zmuszone zwolnić z znajomego drogiego napoju przez okres najbliższych dziewięciu miesięcy, czy tylko go ograniczyć. Czy picie kawy w ciąży jest {bezpieczne?|pewne?|wygodne?|miłe?} Tym artykułem postaram się zdać na to nurtujące pytanie.

Całkowite rezygnacja z kawy w przebiegu woli nie jest przydatne, przecież nie zmienia to faktu, że powinna stanowić ona niska. W właściwym organizmie kofeina zawarta w kawie utrzymuje się do 4 godzin. W układzie kobiety ciężarnej ostatni pora zdecydowanie się wydłuża, szczególnie w ostatnich miesiącach ciąży, mocno działając na układ nerwowy, podwyższając ciśnienie i podrażniając żołądek, co u matki może wpływać nieprzyjemną zgagę. Co dobrze, należy wspominać o tym, że kawa działa moczopędnie, wypłukując z systemu kobiety magnez i wapń, na których braki mogą narzekać nawet mamy, które w zespole nie piją kawy. Dodatkowo, nie należy zapominać, że kawa dość mocno obciąża żołądek, z czym organizm nienarodzonego dziecka potrafi sobie nie poradzić. Konsekwencją tego pewnie żyć upośledzenie hormonu wzrostu.

Jak zatem widać, rezygnacja z kawy nie jest wskazana, ale winna stanowić obowiązkowa. Picie kawy w ciąży nie jest trudne, ale zamiast tego warto sięgnąć po substytuty, takie jak kawa zbożowa, która dodatkowo może wynosić magnez oraz witaminy, jakie są niezbędne organizmowi przyszłej mamy także jej nienarodzonego dziecka. Ewentualnie można również sięgnąć po kawę bezkofeinową. Jeśli natomiast czujemy nieodpartą potrzebę wypicia pysznej, aromatycznej kawy, starajmy się ją zabielić mlekiem, co wysoce zmniejszy kwasowość. Istotnym jest zarówno, aby wybierać kawy z ekspresu lub ze specjalnego zaparzacza, czyli tak zwanej Mokki. Ten typ kawy jest bo o moc większy, ma o dużo mniej szkodliwych substancji chemicznych. Wywar kawy z ekspresu lub zaparzacza istnieje więcej mniej skoncentrowany niż kawy rozpuszczalne, oraz co wewnątrz tym chodzi, jest coś mniej kofeiny.