Praca na okres przedswiateczny

Z czym kojarzą się święta? Na może z rodzinną atmosferą, choinką, żyć potrafi śniegiem. Dla niektórych świąteczny czas wiąże się oczywiście z ogromem pracy. Jednak dla większości dzieci oraz młodzieży będą one utożsamiane wyłącznie z prezentami. Już grubo przed świętami małe dzieci piszą (czasem z pomocą dziadków czy rodziców) listy do Wielkiego Mikołaja, a nastolatkowie mimochodem wspominają, co zależeli w obecnym roku wziąć pod choinkę.

Bez wątpienia, czasy się zmieniły. Już nie nowa zabawka czy piękna czapka uszczęśliwią naszą pociechę, ale nowe telefony, laptopy i tablety. Nie cierpi nic złego w kupowaniu dziecku innego urządzenia multimedialnego, oczywiście skoro jest wykorzystywany w obiektach naukowych, i tylko później dla zabawie i zadowolenia potrzeby rozrywki. Problem zawsze pojawia się, gdy nasza towarzyska do tej pory pociecha nie widzi świata poza naszym nowym tabletem, zaniedbuje naukę i kontakty z rówieśnikami zastępują im informacje wysłane za pośrednictwem aplikacji mobilnych. W takich sytuacjach bardzo często w górach rodziców pojawia się pytanie: jak odebrać dziecku tablet?

Istnieje przysłowie „kto wystawia i pracuje, tenże się w piekle poniewiera”. Nie wiem czyli toż fakt, nie zmienia to przecież faktu, że skoro już sami kupiliśmy dziecku takie urządzenie, nie powinniśmy mu go później bezpowrotnie zabierać. Z drugiej jednakże strony, pamiętając o konsekwencjach i ewentualnym uzależnieniu od technologii, w jakie potrafi spotkać swoje dziecko, powinniśmy zamknąć spożywa w ścisłym kloszu z dala od niedawnego świata, co jest naturalnie nie tylko niemożliwe, a także niedorzeczne. Jak wtedy przywrócić do jedzenia naszą pogrążającą się w świecie multimediów latorośl?
Jedynym rozwiązaniem będzie zastanowienie się teraz w terminie kupna, jaki sposób tabletu będzie dla naszego dziecka najlepszy i najbezpieczniejszy, aby później nie potrzeba było się borykać z tematem, jak odebrać dziecku tablet, lub ograniczyć do niego dostęp. Jeśli nasze dziecko jest w wieku przedszkolnym lub we wczesnych klasach podstawówki, dużo będzie ulokować w tablet edukacyjny, jaki będzie w okresie nawet przez zabawę rozwijać zdolności naszego dziecka.

Nie chodzi także zapominać o tym, że aby zapewnić łączność standardowego tabletu z budową w każdym pomieszczeniu, należy wykupić miesięczny abonament na mobilne usługi internetu. Spośród tegoż początku, o ile nie wykupimy pakietu internetowego, swoje dziecko będzie mogło stosować urządzenia ale w środowisku, gdzie będzie uważało zostały kontakt do niezabezpieczonego hasłem Wi-Fi. Czyli, innymi słowy, praktycznie dopiero w zakładzie. Żyć prawdopodobnie nie ułatwi zatem w ogromnym okresie w późniejszej grze z uzależnieniem, a na że bardzo ograniczy miejsca, w których latorośl będzie umiała z tabletu korzystać.

Tak, wiem… Tekst pojawił się za późno, tablety kupione, a osobę dziecka obejrzymy tylko, jeśli wydrukujemy jego usunięcie i nakleimy na tylną obudowę tabletu. Możemy wtedy zaryzykować ze starym rodzicielskim systemem i dać dziecku karę na danie. Tak nie ma pewności, że da to odpowiednie skutki, natomiast na pewno dostarczy nam chwilowy spokój ducha i prawdopodobieństwo poprawienia ocen, bo z nudów, jak sami tak naprawdę wiemy, można dokonać wszystko. Nawet rozpocząć się uczyć.