Przewoz osob turek

Od 2011 roku każdy taksówkarz oferujący usługi przewozu dla pań fizycznych musi dysponować w samochodzie kasę fiskalną. Z ciężaru tego zwolnieni są ci przewoźnicy, którzy spełniają proste usługi ale we zgody z innymi podmiotami gospodarczymi.

Kasy fiskalne przenośne dla taksówkarzy wyróżniają się odpowiednimi wymiarami. Zazwyczaj są uchwyty idące na jej stabilny montaż w samochodzie oraz zasilane są nie właśnie z baterii położonych w sumie, tylko stanowi ponad podłączone są do akumulatora samochodowego, dzięki czemu nie rozładują się podczas całej zmiany. Urządzenie zwykle posiada wyświetlacz, który zezwala na mienie spośród niej w pozycji prostej i poziomej także jest pewny na zmienne warunki atmosferyczne. Pamiętajmy, że wskazanie taksometru i kasy powinno być przyjemne do odczytania podczas jazdy przez taksówkarza oraz pasażera.
Dodatkowymi funkcjami, znacznie ułatwiającymi pracę każdemu przewoźnikowi są: możliwość podłączenia kasy fiskalnej bezpośrednio do taksometru, dzięki czemu paragon można wydrukować automatycznie, opcja udzielania rabatów czy anulowania paragonu w sukcesu gdy klient zrezygnuje z kursu. Kasa fiskalna dla taksówkarza została zaprojektowana specjalnie z opinią o specyfice tego zawodu. Paragon wydrukowany spośród niej potrafi kilka ciekawych pozycji, takich jak czas przejazdu, pokonana odległość, numer taksówki czy ilość wykorzystanych firm w konkretnych taryfach. Taksówkarz może i położyć na paragonie wiedzę o wyświadczonych usługach dodatkowych, czyli wniesienie bagażu, przewóz zwierząt itp.
Tak jak wszystka kasa fiskalna zajmuje one standardowe funkcje – wydruk raportu dobowego, miesięcznego, stanu kasy, raportu rozliczeniowego i dodatkowo wydruk raportu ustawień taksometru.
Kasa fiskalna pewno być i zintegrowana z taksometrem i tworzyć samo urządzenie, ale w praktyce takie podejście często się nie sprawdza, bowiem w szczególni sposób zmniejsza toż moment działania dania i robi konieczność częstej wymiany rolek papieru. Możliwe jest również jej podłączenie do komputera w obiektu przygotowania odpowiednich pracy czy aktualizacji oprogramowania.
Kasę bogata w funkcjonalny i bliski sposób tworzyć i demontować w samochodzie, dzięki czemu nie dość, że prawdopodobnie ona współpracować z wieloma taksometrami, czy być używana nie ale w samym samochodzie, wtedy bogata ją ponad wziąć do biura czy budynku i tam przygotować wydruki raportów. Przynosi to także przed kradzieżą kasy podczas długich postojów.