Rozdrabniacz do miesa niezbedny w kuchni

Polska kuchnia nie należy do najlżejszych, a to za sprawą ogromnej ilości mięs, które w niej znajdziemy. Są one niejako esencją dobrej, polskiej, domowej kuchni.

Przyrządzanie mięs nie należy do najłatwiejszych zadań. Z pewnością każdemu zdarzyło się trafić na mięso łykowate czy twarde. W każdej kuchni powinien znaleźć się przedmiot, który uchroni nas od kulinarnych mięsnych wpadek – rozdrabniacz do mięsa. Składa się on, zazwyczaj, z kilkudziesięciu małych ostrzy, osadzonych blisko siebie. Gadżet ten służy do delikatnego nakłuwania mięsa, bez miażdżenia ścięgien. Idealnie sprawdzi się do wszelkiego rodzaju kotletów czy steków. Ostrza, w które wyposażony jest rozdrabniacz do mięsa powinny być wykonane ze stali nierdzewnej – nie tylko dla trwałości przedmiotu, ale także dla higieny i funkcjonalności. Cała reszta obudowy wykonana jest zazwyczaj z tworzywa sztucznego. Mięso, które zostało nakłute rozdrabniaczem, zachowuje naturalne soki wewnątrz, co powoduje, że nawet po smażeniu otrzymujemy soczyste, miękkie mięso. Sam proces obróbki termicznej odbywa się równomiernie, a także dużo szybciej. Podobnie czas marynowania ulega znacznemu skróceniu.

Dodatkowo możemy liczyć, że przyprawy, którymi posypaliśmy mięso, wniknęły w jego głąb, co przyczyni się do niezrównanego smaku mięsa. Rozdrabniacz do mięsa jest doskonałą alternatywą dla klasycznego tłuczka. Sam proces przygotowania mięsa odbywa się nie tylko sprawniej, ale i ciszej. Dla pań domu jest to ogromna oszczędność energii. Rozdrabniacz, niepozornych rozmiarów jest niezwykle funkcjonalny i można go bardzo łatwo umyć pod bieżącą wodą, choć nie wszystkie możemy włożyć do zmywarki. W tym celu warto zapoznać się z instrukcją obsługi. Przy myciu ręcznym zaleca się ostrożność – ostrza mogą nas łatwo skaleczyć! Rozdrabniacz do mięsa to nieodłączony towarzysz wielu profesjonalnych kucharzy, ale też i pań domu, które wiedzą, że tą prostą metodą przygotujemy kruche i soczyste mięso.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl