Rozwoj firmy

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najszczęśliwsze momenty bycia wszystkiej kobiety. Przyszłe mamy z niecierpliwością oczekują dnia, w którym usłyszą bicie serca płodu. Stanowi zatem dla nich znak, że rozwój dziecka chodzi w łatwym kierunku oraz i w niecodzienny sposób uświadamia je, iż mają pod sercem naszego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany są znacznie mocno, praktycznie z dnia na dobę, i pierwsze bicie serduszka jest realne do zrozumienia obecnie w 21 dniu ciąży.

Na początku serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu istnieje więc bowiem jedynie swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na końcu ważne (całe 6 mm), że będzie wolno je sprawdzić w poszukiwaniach USG. Niestety, zawsze będzie przecież za malutkie, by docenić jego prawidłowy rozwój. Aby dobrze ocenić rozwój dziecięcego serca, niezbędne będzie zaczekanie do jakiś 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeżeli chodzi o usłyszenie bicia serca, będzie ono dodatkowe już prawie 11 tygodnia ciąży, a jedynie za pomocą specjalistycznej aparatury, jaka stanowi w mieszkanie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. Natomiast właściwe bicie serca, przy zachowaniu stetoskopu, jest możliwe dopiero po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto poczekać na ten sezon – pierwszego bicia serca swojego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nie.

Przez wszystek czas ciąży krew płodowa nie docierała do płuc maleństwa. Stanowił to dlatego znak dla toczącego się organizmu dziecka, że ciągle nie chwila na wolne oddychanie, należy za to skoncentrować się na prawidłowym rozwoju organów. Tak dlatego, serce dziecka będzie w pełnie rozwinięte właśnie w terminie porodu. Z tego okresu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie legalne w każdej chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.