Seksoholizm synonim

Seksoholizm to uzależnienie od seksu - choroba, wyrażająca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zaangażowań i pracy fizycznej, w który te sprawy panują nad innymi, decydując o sensie życia". Przejawia się na przeróżne rodzaje - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z koncentracji na zarządzającą w tych latach swobodę seksualną, rodzaj popularności i przyzwolenia na inne zachowania seksualne problem prawdopodobnie być bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się spośród aktualnym punktem napotyka na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle poszukuje nowych doświadczeń seksualnych - w przeciwnych formach i budowach. Seksoholik wtedy nie koniecznie stereotypowy macho, jednak taki obraz jawi się w głowach wielu osób. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych stanowisk jest była chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to roli bardzo niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest środkiem na zwiększenie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak środek i stres.

Do wzroście choroby mogą przydać się również wzorce zabrane z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, jaka zajmuje niekorzystny pomysł na nowe sfery bycia osoby uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą sprawić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Końcem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak żebym akt seksualny nie był tylko materiałem do spełnienia atawistycznego popędu, lecz także zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.