System r wentylatory

Wszędzie tam, gdzie istnieje szansa ryzyka wybuchu w wyniku poruszania się atmosfery z gazami, mgłami i parami, kładzie się wentylatory przeciwwybuchowe. Jeżeli wentylator oznaczony jest napisem explosion proof świadczy to, że istnieje przeciwwybuchowy. Występuje w wersji kanałowej, kołnierzowej, ściennej oraz dachowej.

Specjalne rozwiązania wykorzystane przy budowie wentylatorów dodatkowo zabezpieczają przed ewentualnym tworzeniem nadmiernej temperatury lub też iskier pochodzenia elektrycznego na zewnątrz lub za obudowy. Ponadto użyto specjalne materiały i idealnie dostosowane do pracy silniki elektryczne. W taki sposób stworzony wentylator spełnia wszelkie normy warunków pracy dla danej strefy zagrożenia wybuchem.

Można znaleźć wentylatory przeciwwybuchowe zróżnicowane pod względem rozmiarów, wartości obrotów, poboru prądu, jakości oraz mocy. Da to wykonać optymalnego wyboru.

Jeśli szukacie profesjonalnych wentylatorów, dostosowanych do szerokich zadań warto skonsultować się ze specjalistyczną firmą, która dokonuje w obszarze bhp. Szeroki asortyment obejmuje między innymi wentylatory kanałowe. Działaniem tych maszyn jest prowadzenie zanieczyszczonego powietrza z wnętrza lokalu, a wtedy wymiana powietrza na „dobre”. Zwykle kojarzone są w halach produkcyjnych, warsztatach, magazynach oraz w drugiego rodzaju budynkach wymagających silnej i prostej wentylacji. Tylko tak dobrany i dobrze zamontowany wentylator kanałowy jest bowiem gwarancję najlepszej formie powietrza.

Specjalna konstrukcja wentylatora idzie na prosty przepływ powietrza w konkretnym kierunku. Jego funkcję można porównać do rzeczy sprężarki. Poprzez wzrost energii kinetycznej powietrza, dodaje on mu oddanej prędkości, jak również wymusza jego obieg.