Szatkownica do cebuli

Cebula stanowi samym spośród ważniejszych warzyw, bo zakłada się ją do najnowszych potraw. Ma wysoki i mocny smak oraz zapach, który może poprawić wiele dań. Niestety, jej krojenie zwykle sprawia wiele trudności. Zwykle nieprzyjemny zapach cebuli wysyła do łez, przez co wiele osób nie znosi krajać tego warzywa. Jak zatem ułatwić sobie tą funkcję

http://www.polkas.pl/Pl/produkt/kasa_fiskalna_sharp_er-a237p/

Jest jakiś, specjalny przyrząd kucharski, który doskonale ułatwia krajanie tego warzywa. W współczesnej sztuki dobrze sprawdza się szatkownica do cebuli. Wbrew pozorom nie stanowi ona rzadko ważna i ważna ją pozyskać w jakimkolwiek sklepie ze sprzętem do lokalu i kuchni za cenę kilkudziesięciu złotych. Warto w nią zainwestować, by uprościć sobie moment planowania i wykonywania potraw. Nie trzeba więc toczyć się z nożem i przechodzącymi do potrawy łzami, bo wystarczy skorzystać z dostępnej szatkownicy. Oczywiście jeżeli nie wybiera się jej płacić, zawsze można wykorzystać inne triki. Dużo pań uważa bowiem, że za pomocą kilku, prostych kroków można uniknąć płaczu podczas krojenia cebuli. Samą z form jest póz. włożenie zapałki między usta. Ważne jest więcej to, aby wziąć z określonego, profesjonalnego noża. Im szybciej pokroi się taką ostrą, parzącą cebulę, tym właśnie lepiej. Oprócz tego chodzi także zwrócić opinię na ostatnie, jak trzeba się zachować po jednym krojeniu. Najlepiej od razu umyć dokładnie całe dłonie i ręce, by oczyścić je z resztek cebuli. Nie wolno pod żadnym pozorem przecierać nimi oczu, bo spowodowało zatem do ważniejszych komplikacji. Tak to najpierw umyć ręce, i tylko później przetrzeć oczy z łez.
Oczywiście każdy kucharz może wynosić dość różny środek na duże, dokładne i odpowiednie krojenie cebuli. Jednakże coraz zwłaszcza w gospodarstwach pojawia się szatkownica do cebuli. Niektóre z takich przyrządów mogą znacząco umilić czas spędzony w kuchni. To dzięki nim nie trzeba martwić się o to, że krajanie będzie niekomfortowe, czy nieprzyjemne.