Test ciazowy rano

Osoby starające się o dziecko, a ponadto te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się znaleźć w sobie objawy, które zapewnią czy te wykluczą obawy (albo te nadzieję) na pokrycie. Jednak które są te znaki? Kiedy można się ich doszukiwać? Ważnym i jednocześnie najbardziej istotnym objawem ciąży jest dokładnie brak czasu. Nie uznaje a po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, mogą stanowić stworzone wieloma czynnikami, między innymi zawodem i wadą. Z dodatkowej jednakże strony regularna menstruacja nie wyklucza nastąpienia w ciążę. Daje się, że ciężarne kobiety miesiączkują również do trzech miesięcy od momentu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, stanu nie ma, za to istnieje test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co bardzo?

Bywają sytuacje, kiedy przyszłe mamy mają objawy ciąży już w głównym tygodniu od zapłodnienia. Zazwyczaj jednak występują one po jakiś miesiącu. Najważniejsze ich nasilenie jest natomiast pod koniec pierwszego trymestru, czyli około 10. tygodnia, a ustępują w ziemiach 20. Oto lista objawów, których możesz (ale nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Delikatne i bolące piersi. W gronie ciężarnej kobiety wchodzi do wielu zmian hormonalnych, które noszą na końcu przygotowanie przyszłej uważamy nie jedynie do określonego mienia dziecka w ruchu ostatnich 9. miesięcy, a także do przyszłego wychowania. Dlatego, z początku dodawania się gruczołów mlekowych, piersi mogą stawać się większe, a sutki zdrowsze i ciemniejsze. Nudności oraz wymioty. To chyba najbardziej dany i popularny objaw ciąży. Dokuczają one zwłaszcza w godzinach wczesnoporannych, i trwać mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, które są w początkowej ciąży (ale również tutaj są odstępstwa z wartości – moja kuzynka niedawno była skłonny raz przy możliwości i kupujcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co powoduje objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, że ich nasilenie stanowi o wiele popularniejsze wśród osób, które mieszkają w codziennym stresie i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, lub same całkowita zmiana smaku. To, że w wybiera istniejemy w stanie zjeść wszystko, co jest na własnej ulicy do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo smakowita ujawnia się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą zrobione jest zmianami hormonalnymi w swym układzie.

Jak zawsze zaznaczyłam obecnie we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, ale nie muszą się pojawić. Niestety stanowi też powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są osoby, które bardzo dużo odczuwają niedogodności powiązane z wczesną ciążą, ale zdarzają się (oraz wtedy zupełnie często) przypadki, gdy ciąża jest znoszona praktycznie idealnie. Nie uważajcie więc obrazom oraz serialom, które informują nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany nastrojów i omdlewanie już z wczesnego dnia zapłodnienia. Każda kobieta jest bowiem stan błogosławiony w zupełnie inny, swój sposób.