Wsparcie psychologiczne dla chorych na raka

W Stanach Zjednoczonych niezwykle modne jest, by posiadać własnego terapeutę. W polskim regionie jeszcze mało lat temu panie zmierzające do psychologa czy psychoterapeuty nie tylko się tymże nie chwaliły, a wręcz ukrywały ten fakt również wtedy czasem nawet przed najbliższymi. Na wesele wiele się w współczesnej sprawie zmieniło i już właściwie nie ma powodów, aby unikać świadczenia o tym, że się jest jedno problemy psychiczne albo i problemy z drugiego rodzaju nałogami.

Ludzi uzależnionych jest rzeczywiście bardzo wielu a nie chodzi jedynie o tak tradycyjne uzależnia, jak alkoholizm czy narkomania. Coraz częściej sprowadzają się osoby uzależnione od hazardu, seksu, a nawet gier komputerowych. Co stanowi złe, w współczesnym jedynym przypadku problem dotyczy często bardzo zdrowych ludzi, często też dzieci.

Osoby stanowiące w szponach nałogu lubią sobie wmawiać, że wszystko biorą pod kontrolą i łatwo w jakiejś chwili mogą zapomnieć pić, palić, czy grać. Oczywiście, istnieje to wyłącznie oszukiwanie samego siebie i teraz to powinno obecnie istnieć bodźcem do zwrócenia się o usługa do terapeuty. Niekiedy potrzeba bardziej radykalnych sytuacji, aby dana jednostka przekonała się, iż to teraz naprawdę ten dzwonek i bez wsparcia terapeutycznego nic się osiągnie.

Licencjonowanych terapeutów jest niewątpliwie wiele. Ważne, aby znaleźć takiego, który właściwie będzie potrafił poprowadzić tak ważną drogą pochodzenia z nałogu. Obecnie ludzie najczęściej stosują Internet do szukania wpisując odpowiednie frazy, np. terapia Kraków lub polecany terapeuta.

Ważne jednak, aby uzmysłowić sobie pewną ważną kwestię. Mianowicie, terapia jest jedynie wstępem do dalekiej i często bardzo ciężkiej pracy nad sobą. W wywiady z zasady zakłada się powoli, a i wypadanie spośród nich potrzebuje czasu. Trudno oczekiwać, że dwie czy trzy wizyty wystarczą, żebym w sumie stanąć twarzą w maskę z tym, co zaprowadziło do gabinetu terapeuty. Na pewno żadna jazda na projekty nie pomoże, i wręcz przeciwnie.

Powinien także pamiętać, że żaden terapeuta lub psycholog nie jest cudotwórcą, ani czarodziejem, który magicznym zaklęciem wyczaruje rozwiązanie problemów. Tak naprawdę wiele zależy z osoby, która prowadzi się pomoc. Od tego, czy jest na tyle zdeterminowana, aby rozpocząć grę ze naszymi kłopotami lub nałogami.