Wychowanie dzieci ebook

Anemia, zwana też niedokrwistością jest stanem, w którym powstaje do ograniczenia liczb czerwonych krwinek. Są różne przyczyny powstania niedokrwistości w układzie zdrowego człowieka: zapewne być dana utratą krwi, poprzez upośledzenie wytwarzania erytrocytów czy te w ruchu ze ograniczeniem życia erytrocytów.Pomimo wszystko, upośledzenie więc stanowi odpowiednio często spotykanie wśród osób w ciąży – dotyka około 40% ciężarnych. Jednak w sukcesu osób przy nadziei definicja anemii wygląda trochę inaczej. Podczas ciąży dochodzi bowiem do zwiększenia objętości naturze a jej rozcieńczenia, przez co liczba czerwonych krwinek jest ograniczona, niedokrwistość jest to zjawiskiem zupełnie normalnym. W ciągu ciąży więc świadczymy o zaistnieniu anemii, kiedy przychodzi do spadku poziomu hemoglobiny poniżej 10 g/dl lub hematokrytu poniżej 30%.

Nie poprawia to jednak faktu, że duże niedobory czerwonych krwinek w systemie przyszłej matki mogą spowodować do zaburzeń rozwoju płodu i niedotlenienia. W głównym kwartale ciąży grozi to zaburzeniami implantacji zarodka, a nawet poronieniem. W następnym trymestrze może sprawić do powstawania wad rodzonych, natomiast w trzecim do przedwczesnego porodu.

Czynnikami sprzyjającymi wystąpienia anemii u osoby ciężarnej są przede każdym spożywanie alkoholu i pieczenie papierosów. Kolejne to ciąża mnoga, niedobór witam i ceny odżywczych w diecie, na jakie zapotrzebowanie dość mocno żyje w terminie popadnięcia w ciążę. Leczenie anemii chce z jej poziomu zaawansowania oraz przyczyny. Lekka anemia, której powodem był niedobór żelaza, jest przeważnie leczona doustnymi środkami dostarczającymi jego liczba. Bardzo rzadko kieruje się również dożylne uzupełnianie niedoborów żelaza, jest wówczas natomiast ważna o wiele większa niż w wypadku przyjmowania suplementów diety. Zdarzają się przypadki, kiedy wskazana będzie jeszcze transfuzja krwi – dzieje się tak zwykle w sprawach obfitego krwawienia, na dowód podczas odklejania się łożyska.

Anemia jest schorzeniem dość łatwo rozpoznawalnym, jej sygnałami są:

zmęczenie,
osłabienie,
bóle głowy,
problemy z sławą i koncentracją,
zawroty głowy.

Jeśli to, istniejąc w ciąży, zauważysz obok siebie któryś z przytoczonych wyżej czynników, koniecznie skonsultuj się z lekarzem, ponieważ nieleczona anemia może wywołać do właściwych uszkodzeń płodu, a nawet do jego śmierci.