Zaburzenia psychiczne na starosc

Cyklotymia jest określana, jak małe zaburzenie psychiczne, określane i jako stan depresyjny, który jednak zwykle nie wymaga leczenie farmakologicznego. Cyklotymia często porównywalna jest do dystymii, jednak oba schorzenia psychicznie dość bardzo się od siebie różnią.

Zaburzenie psychiczneW poniższym artykule skupimy się na głębokim zaprezentowaniu, czym stanowi przedstawiona anomalia psychiczna. Zaczynając więc od początku, cyklotymia jest zaburzeniem psychicznym. Zapewne być elementem prowadzącym do stworzenia choroby afektywnej dwubiegunowej. Jej stwierdzenie jest możliwe zwykle w podstawowej i trzeciej części bycia człowieka, łączy się zazwyczaj z nadużywaniem alkoholu oraz zmierza do poważnej destabilizacji w mieszkaniu społecznym.

LeczenieOczywiście, wykryta cyklotymia powinna stać natychmiast poddania leczeniu. Jednak, jak wspomniano wcześniej, nie będzie to stricte leczenie farmakologiczne, zbliżone do systemu działania depresji, bowiem podawane leki będą traktowały często zadanie stabilizujące nastrój, a dopełnieniem działania będzie psychoterapia.

FazyZapadnięcie na cyklotymię ukazuje się uciążliwymi zmianami nastroju. Ważna ją rozbić na dwie fazy:

Faza subdepresji, na jaką występują się: abulia, czyli problem z podejmowaniem decyzji, apatia, spadek libido oraz permanentne zmęczenie i fakty z kolekcją, zaburzenia łaknienia, bezsenność, ciągłe poczucie pustki, smutku oraz minusa wsparcia, nieumiejętność odczuwania przyjemności, zaniedbywanie się, brak energii, pesymistyczne spraw i wycofanie społeczne.Faza hipomanii, czyli dobry humor, wesołość, euforia, wysoka samoocena i pewność siebie, wzmożony popęd seksualny, pobudzenie psychoruchowe i ograniczone zapotrzebowanie na sen, gonitwa myśli, słowotok, spadek zdolności analitycznego myślenia, problemy z koncentracją uwagi, siła i wrogość, poczucie mocy oraz entuzjazm, podejmowanie ryzykownych zachowań, urojenia.

Choroba ta zwykle pojawia się u osób, które narzekają na dwubiegunowość. Gra tym pomysł mają jeszcze takie czynniki jak szeroki stopień kortyzolu, niski poziom serotoniny, jak również też stresujące sytuacje. Również dużo ogromny wpływ posiadają i wykształcenie i środowisko, w której zajmują potencjalnie chorujące osoby.