Znajomosc gustawa z trzema niemcami

Kiedy zaczynamy pracę z enova system, zwykle mamy teraz o nim każde dane oraz wyrobione zdanie. A gdy wtedy gości z wszelkim nowym doświadczeniem, mamy kilka faz poznania. Poczynając od nieświadomej nieumiejętności, jak na ślepo staramy się przybyć do punktu, błądząc w zakamarkach struktury, o jakiej nie mamy pojęcia. Wpadamy w coraz nowe pułapki i zapuszczamy się w wąskie i ślepe zaułki.

Zbieranie wiedzy Kiedy dość się porozbijamy na ślepo i wprowadzamy rozpoznawać zagrożenia, chorujemy na poziom świadomej nieumiejętności. Szukamy poradników lub drugiego przewodnictwa. Zbieramy naukę i krok po kroku, staramy się przynosić ją w utrzymanie. Bardzo łatwy etap. Podejmujemy się utartymi ścieżkami, razem z określonymi wzorami. Pasmo niekończących się sukcesów. Ciągle kupujemy kolejną świadomość a z okresu do czasu trwa próba zastosowania jej. Zaliczamy wpadki i znowu trzeba powrócić do tutorialu. Czasem grzebać dość mocno w pogoni za informacją. Powtarzamy często też jedne błędy, nabieramy badania oraz przeskakujemy na następny etap. Przez ciągłe powtarzanie spotykamy w praktykę i zdobywamy nieświadomej umiejętności. Wszystko w teraźniejszym czasie idzie jak po maśle. Nasza umiejętność jest jeszcze większa. Nie boimy się poważnych wyzwań. Bywa, że także dobrą radą możemy wykonywać maluczkim. Taka wiara w nas jest. Choć są takie obszary, białe plamy, gdzie nasza noga także nie stąpała. Obszary mistrzostwa zarezerwowane dla konkretnej umiejętności. Umiejętności w dobrej formie. Sztuk i pewności absolutnej. Tak przebiegają całe procesy poznawcze niepołączone z własnymi umiejętnościami. Procesy, jakich nie stosuje się z żadną dziedziną.

Poznawanie struktur systemu Tak te się dzieje z sposobem. Jak każdą strukturę trzeba poznać. Trzeba zwiedzić miejsca ładne i też nudne też. A kiedy z jakiegoś narzędzia nabawić się "odcisków". Atutem jest rzeczywiście to, że potrafimy oczekiwać na wsparcie zespołu technicznego. Użyteczność systemu potwierdzana jest zawsze nowymi wdrożeniami. O innowacyjności zaświadczają naoczni świadkowie. Niektórzy w euforii używają takich pojęć jak "rewolucja". Cokolwiek liczą na rzeczy, dowiemy się, biorąc organizm w mienie i odnosząc go, aż do osiągnięcia mistrzostwa.